NevPanel® plakaların ebatları nedir?

Standart ebatlar 1220 x 2440 mm .Özel ebatlarda üretim yapılabilmektedir.

NevPanel® özel bir uygulama tekniği gerektirir mi ?

NevPanel® bilinen standart panel uygulama yöntemleriyle kolaylıkla uygulanabilen bir malzemedir.

Plakaların kesimi zor mudur?

NevPanel® plakalar 10 mm’e kadar nitelikli bir maket bıçağıyla dahi kesilebilir. Standart el testeresi yada yatar testere ile kesilip şekil verilebilir ve işlenebilir yapıdadır.

NevPanel® hangi kalınlıklarda üretiliyor?

4 mm – 25 mm arasındaki tüm kalınlıklarda üretilmektedir.

NevPanel® nedir ?

Amerikan patentli, magnezyum oksit ve magnezyum klorür kombinasyonunun cam elyaf ile güçlendirilmesiyle elde edilen %100 doğal, çevre dostu üstün nitelikli bir yapı, yalıtım ve dekorasyon panelidir.

NevPanel® nerelerde kullanılır?

İç ve dış mekanlarda, cephe kaplaması olarak çatılarda, zemin ve ara kat döşemelerinde, asma tavanlarda, iç mekan bölmelerinde, dekoratif amaçlı olarak, binaların taşıyıcı sistemlerinin korunmasında, prefabrik yapılarda, baca ve benzeri yangın riski taşıyan yerlerde ve diğer tüm yangın, ısı, ses, su yalıtımı gerektiren yerlerde kullanılabilmektedir. Ayrıca, gemi ve yat sanayinde, yangına ve deniz suyunun etkilerine karşı kullanılabilecek tek kompozit levhadır.

NevPanel®panellerin birleşim yerleri uygulaması nasıldır?

NevPanel® Panellerin birleşiminde 3 mm boşluk bırakılır, derz boşlukları NevPanel® Derz Macunu uygulaması ile doldurulur. Üzerine özel NevPanel® Derzbandı uygulaması yapılarak Perdah macunu ile sadece derz bandı yüzeyi kapatılarak uygulama sonlandırılır.

NevPanel® un üzerine saten alçı uygulaması yapılması gerekir mi?

NevPanel® yüzeyleri fileli ve macunlu boyaya hazır haldedir. Saten alçı uygulaması yapılmasına gerek yoktur. NevPanel® yüzeylerde düzeltme için gerektiğinde saten alçı yerine akrilik esaslı macun tercih edilmelidir.

Paneller üzerine duvar kağıdı uygulaması yapılabilir mi ?

NevPanel® yüzeylerinin düzgün olması ve tozumaması sayesinde duvar kağıdı uygulaması ikinci bir işleme gerek kalmadan direkt uygulanmaktadır.

Paneller üzerine seramik vb. taş kaplama uygulaması yapılabilir mi ?

NevPanel® panellerinin her iki yüzeyine de seramik vb . ürünleri rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ağır tas kaplamalarında yapıstırma yüzeyi; panellerin pürüzlü yüzeyinin kullanılması halinde daha iyi sonuçlar alınır.