NevPanel® plakaların ebatları nedir?

Standart ebatlar 1220 x 2440 mm .Özel ebatlarda üretim yapılabilmektedir.

NevPanel® özel bir uygulama tekniği gerektirir mi ?

NevPanel® bilinen standart panel uygulama yöntemleriyle kolaylıkla uygulanabilen bir malzemedir.

Plakaların kesimi zor mudur?

NevPanel® plakalar 10 mm’e kadar nitelikli bir maket bıçağıyla dahi kesilebilir. Standart el testeresi yada yatar testere ile kesilip şekil verilebilir ve işlenebilir yapıdadır.

NevPanel® hangi kalınlıklarda üretiliyor?

4 mm – 25 mm arasındaki tüm kalınlıklarda üretilmektedir.

NevPanel® nedir ?

Amerikan patentli, magnezyum oksit ve magnezyum klorür kombinasyonunun cam elyaf ile güçlendirilmesiyle elde edilen %100 doğal, çevre dostu üstün nitelikli bir yapı, yalıtım ve dekorasyon panelidir.

NevPanel® nerelerde kullanılır?

İç ve dış mekanlarda, cephe kaplaması olarak çatılarda, zemin ve ara kat döşemelerinde, asma tavanlarda, iç mekan bölmelerinde, dekoratif amaçlı olarak, binaların taşıyıcı sistemlerinin korunmasında, prefabrik yapılarda, baca ve benzeri yangın riski taşıyan yerlerde ve diğer tüm yangın, ısı, ses, su yalıtımı gerektiren yerlerde kullanılabilmektedir. Ayrıca, gemi ve yat sanayinde, yangına ve deniz suyunun etkilerine karşı kullanılabilecek tek kompozit levhadır.

NevPanel®panellerin birleşim yerleri uygulaması nasıldır?

NevPanel® Panellerin birleşiminde 3 mm boşluk bırakılır, derz boşlukları NevPanel® Derz Macunu ile doldurulur ve üzerine NevPanel® Derz bandı uygulanır. Kuruma sonrasında derz bandı yüzeyleri ve mekanik montaj eleman yüzeyleri NevPanel® Perdah macunu ile kaplanır. Boya`ya uygun da düzgün bir satıh için zımparalama uygulanabilir.
Tüm bu işlemler üreticilerin teknik kataloglarında belirtilen şekilde gerçekleştirilmelidir.Uygulama sicakliklari , nem faktörü ve kuruma surelerine dikkat edilmelidir.

NevPanel® un üzerine saten alçı uygulaması yapılması gerekir mi?

NevPanel® yüzeyleri fileli ve macunlu boyaya hazır haldedir. Saten alçı uygulaması yapılmasına gerek yoktur. NevPanel® yüzeylerde düzeltme için gerektiğinde saten alçı yerine NevPanel® perdah macunu tercih edilmelidir.

Paneller üzerine duvar kağıdı uygulaması yapılabilir mi ?

NevPanel® yüzeylerinin düzgün olması ve tozumaması sayesinde duvar kağıdı uygulaması ikinci bir işleme gerek kalmadan direkt uygulanmaktadır.

Paneller üzerine seramik vb. taş kaplama uygulaması yapılabilir mi ?

NevPanel® levhaların pürüzlü yüzeylerine seramik/tas vb . ürünleri rahatlıkla uygulayabilirsiniz.