NevPanel® MgO esaslı levhalar, max. 10 mm kalınlıkda nitelikli bir maket bıcağı yardımıyla kesilebilir. 12 mm ve üstü kalınlıklarda el testeresi veya seyyar yatar testere kullanılır.

Kesici aletlerde elmas uçlu, sert beton bıçakları veya sert metal dişli bıçaklar kullanılmalıdır. Kesim esnasında bıçakların kalınlıklarının ince olması durumunda minimum tozuma sağlanır.

NevPanel® MgO esaslı levhalar, C profil, U profil ve M profillerle, galvanizli kutu profil ve ahşap profillerle kullanılır. Sac profillerin, sac kalınlığının minimum 0.6 mm ve üzeri olması gerekmektedir.

NevPanel® MgO esaslı levhaların kullanım yerlerine göre değişik birleşim detayları mevcuttur. Standart bölme duvar uygulamasında profil üstündeki birleşim yerinde levhalar arasında 3 mm derz boşluğu bırakılır. Paneller vida ile monte edildikten sonra, derz boşluklarına 5 cm ‘lik ıspatula ile derz macunu uygulanır. Derz macunu uygulanmış olan derz boşlukları derz bandı ile kaplanır. Derz bandı derz boşluğu ortalanarak kaplanmalıdır. Sonrasında 10 cm‘lik ıspatula ile derz bandı yüzeyi, vida vb mekanik montaj elemanlarının başları perdah macunu ile kaplanır. Pürüzsüz bir yüzey elde etmek için yüzey zımparalanır ve son uygulamalara hazır hale getirilir.

Son uygulamanın boya uygulaması olması halinde tüm yüzeye N01 NevPanel Boya Astarı veya muadili uygulanması tavsiye edilir.

Hazırlanan yüzey boya, duvar kağıdı ve seramik uygulamalarına uygun niteliktedir.

ÖNEMLİ BİLGİLER :

Uygulanacak paneller tamamen kuru olmalıdır.

Kullanılan tüm metal elemanların paslanmaz nitelikte olması gereklidir. Ayrıca uygulanan tüm vida ve bağlantı elemanlarının DIN EN ISO 9227 göre paslanmaz tercih edilmelidir.

Uygulama esnasında yüzeylerin temiz ve kuru olduğundan emin olunmalı, Uygulama uygun yüzey sıcaklığında (+5°C ile +30°C arasında)ve uygun nem oranında ( %60 altı) yapılmalıdır.
Tüm uygulamalar NevPanel® Uygulama Kataloglarında ve Teknik dökümanlarında belirtildiği üzere yapılmalıdır.

Dış cephe sistemlerinde karkas sistemi ve panellerin arasında Nem Bariyeri kullanılmalıdır.

Daha detaylı bilgi için lütfen NevPanel yetkilileri ile iletişime geçiniz.